Hospodářské noviny: Rodiče chtějí vstřícnější školy. Zakládají proto vlastní.

středa 7. září 2016 ·

Škola, která má akreditaci ministerstva školství od února, musí dodržovat předepsaný plán vzdělávání jako každá jiná. „Začínáme ráno v 8.30, chvíli si povídáme, co kdo prožil, a následuje dvouhodinový blok matematiky nebo češtiny. Pak další hodiny, zhruba do půl jedné,“ popisuje ředitelka nové soukromé základní školy Lenka Fialová v reportáži Hospodářských novin.

Školu založil spolek 14 rodin. „Chceme, aby naše děti měly v rodinném prostředí a malém počtu šanci přirozeně hledat a pak se i věnovat tomu, co je jim vlastní,“ říká ředitelka, která ve skupině dětí učí i svého syna.

Součástí přirozeného rytmu je i práce s časem – učitel se přizpůsobuje náladě dětí. Když jsou unavené, nepozorné, přijde přestávka nebo pohyb, písnička, tanec. Když žáci naopak na něčem usilovně pracují, žádné zvonění je od věci nevytrhne. Platí to i individuálně.

Celý text naleznete zde

10 komentářů:

Zdeněk Sotolář řekl(a)...
7. září 2016 v 13:25  

"v malém počtu"

Jen znalec Kartous pořád mele totéž! A další nechtějí pochopit, v čem je soutěž veřejných a soukromých škol neférová.

Tajný Učitel řekl(a)...
7. září 2016 v 14:59  

Kdo nebo co brání mšmšt změnit blbé financování škol per capita?

Zdeněk Sotolář řekl(a)...
7. září 2016 v 17:54  

Obávám se, že MŠMT chystá financování per gulage.

Jirka řekl(a)...
7. září 2016 v 19:59  

Čte se to /gulag/, nebo /guláž/? Já abych věděl, na co se mám těšit.

Nicka Pytlik řekl(a)...
7. září 2016 v 21:34  

Jen houšť a větší kapky. Formát vzdělávacích družstev se mi jeví jako náležitě patřičný.
Rodiče tím přebírají za svoje děti odpovědnost i v této oblasti. Zaseli, a nezbývá, než se těšit na sklizeň. Když jim to vydrží i přes střední školu, mají děti vyhráno. Vysokoškolská studia jsou už vesměs individuální záležitost.
A je dobře, že alespoň v rodinných školách učitelky neřežou děti rákoskou, aniž by měly dopadnout jako hodná učitelka Maxová ze státní školy.

Jana Karvaiová řekl(a)...
8. září 2016 v 6:10  

Učitelé chtějí vstřícnější ministerstvo. Zakládají si vlastní.

Unknown řekl(a)...
8. září 2016 v 6:52  

Jak dlouho tyto rodinné školy vydrží? Zřejmě jen do doby až děti odrostou.

Zdeněk Bělecký řekl(a)...
8. září 2016 v 10:58  

Učitelé chtějí vstřícnější ministerstvo. Zakládají si vlastní.

:) Perla roku :)

Josef Soukal řekl(a)...
8. září 2016 v 22:35  

Pro zajímavost: http://www.ahaonline.cz/clanek/zhave-drby/124194/paroubkovi-na-dcerce-neskudli-za-skolu-250-tisic-rocne.html

Nicka Pytlik řekl(a)...
8. září 2016 v 22:58  

"Dámy a pánové, nechci se vás dotknout – kdo z vás to má?"

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.