Liberec má plán, jak zvýšit kvalitu škol.

čtvrtek 25. srpna 2016 ·

Liberecká radnice vypracovala dokument, který všem základním školám, které město zřizuje, nastavuje střednědobé cíle kvality. Cíle navazují na velký srovnávací přehled základních škol, které město zveřejnilo letos zjara (a bude v něm pokračovat i v dalších letech), a postihují celkem 8 základních oblastí: komunikace a image školy, strategie rozvoje školy, prostupnost vzdělávací soustavy a trhu práce, jazykové vzdělávání, přírodovědné a technické vzdělávání, žákovská participace, stravování a zdravý životní styl a primární prevence rizikových jevů.

„Chceme tak po školách například zavedení skutečně oboustranné komunikace s veřejností, zlepšování svého vnějšího obrazu, sledování pokroku žáků v anglickém jazyce prostřednictvím pravidelného testování, zavedení žákovských parlamentů či nějaké jejich obdoby, ale třeba i důsledný monitoring rizikových jevů a práci s podpůrnými opatřeními. Jde skutečně o postupné střednědobé plnění, na němž se budou školy podílet společně s městem i dalšími aktéry vzdělávání, jako jsou rodiče, žáci, školské rady i další subjekty,“ uvedl náměstek primátora pro školství Ivan Langr.

Více informací naleznete zde

2 komentářů:

Eva Adamová řekl(a)...
25. srpna 2016 18:33  

Tak střednědobé plnění říkáte? Nevím sice proč, ale v mnohém mi to připomíná "plány třetí pětiletky jsme splnili na 150 %."

CatCatherine25 řekl(a)...
25. srpna 2016 21:41  

Tak to je na Nobelovku.
To pořadí hodnot je docela zajímavé.Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.