Liberec chce do školek dostat děti z ghett

čtvrtek 18. srpna 2016 ·

Na předškolní vzdělávání dětí ze sociálně slabých rodin získal Liberec 29 milionů korun od ministerstva školství, radnice přispěje částkou 1,45 milionu korun. Informovala o tom ČTK.V rámci projektu budou působit dva předškolní kluby, zapojí se pět školek a Technická univerzita. Smyslem projektu je přimět rodiče ze sociálně vyloučených lokalit, aby dávali své děti do školky. Město si od toho slibuje, že pak nebudou mít tyto děti tak velké problémy s adaptací při nástupu na základní školu.

Podle autorů projektu by se školky měly k rodičům v sociálně vyloučených lokalitách chovat méně jako instituce a více jako předškolní klub, měly by převzít prvky práce nízkoprahového předškolního zařízení.

Celý text naleznete zde

6 komentářů:

Eva Adamová řekl(a)...
18. srpna 2016 v 15:30  

"Nejzásadnější je naučit je ráno vstát a jít do školky"
To je dost scestná myšlenka, protože ty děti nebudou do školky chodit samy. Někdo bude muset napřed naučit ráno vstát jejich rodiče, možná by také nebylo špatné naučit je i chodit do práce.

Nicka Pytlik řekl(a)...
18. srpna 2016 v 15:36  

naučit ráno vstát jejich rodiče

Vyřeší to svozy. Oranžové autobusy s nápisem ANO...

Jiri Janecek řekl(a)...
18. srpna 2016 v 16:46  

"Kapacita každého klubu bude asi 20 dětí, o které se budou starat čtyři pedagogové."
+
"Školky v rámci projektu navíc budou moci nově zaměstnat 13 školních asistentů."
------------
3 roky x (13 asistentů + 8 pedagogů) = 29 milionů?

To je zhruba 500 000 Kč na pracovníka... Kdo z vás to má?

Zdeněk Sotolář řekl(a)...
18. srpna 2016 v 17:35  
Tento komentář byl odstraněn autorem.
Zdeněk Sotolář řekl(a)...
18. srpna 2016 v 17:36  

Ne 29, ale 30,45 mega. "Smyslem projektu je PŘIMĚT..."

Unknown řekl(a)...
24. srpna 2016 v 8:48  

Nejefektivnější cestou by bylo zrušit ta ghetta a zajistit pro děti slušné prostředí k životu. Všechno ostatní je jenom flikování.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.