IDNES.cz: Děti nezneužila, odmítli žalobci trestní oznámení na učitelku za dohled při sprchování

pátek 12. srpna 2016 ·

Státní zastupitelství odložilo trestní oznámení na učitelku Vandu Fabianovou kvůli údajnému sexuálnímu zneužívání dětí. Trestní oznámení podal ředitel školy Jaromír Vachutka, podle něj učitelka během pobytu na škole v přírodě sexuálně obtěžovala chlapce ze své třídy, když se s nimi opakovaně zavírala v umývárně, kde dohlížela na to, aby se řádně umyli. Ředitel dal zároveň učitelce Fabianové okamžitou výpověď. Informuje o tom server iDNES.cz.

Fabianová se chce na školu vrátit, ředitel to odmítá. Rodiče dětí se postavili na stranu učitelky a požadují odvolání ředitele. Do složitého sporu vstoupila také škola v sousední obci, která přijala nejenom učitelku Fabianovou, ale také 14 jejích žáků.

Celý text naleznete zde

4 komentářů:

Eva Adamová řekl(a)...
12. srpna 2016 14:01  

Je až s podivem, že se ředitelem může stát člověk, kterého kvůli podobnému problému vylili z ředitelského místa z nepříliš vzdálené školy.

Ale vůbec se tomu nedivím, protože znám podobný případ. Chlapa vylili z ředitelování jedné malotřídky pro naprostou neschopnost, poté učil několik let u nás a přísahám, že nebyl schopný ani poslat e-mail. No a pak se přihlásil do konkurzu na ředitele jiné malotřídky, který kupodivu vyhrál, leč řediteloval jen 6 let a pak zřizovatel milerád využil možnosti rekonkurzu a zbavil se ho.

Veronika řekl(a)...
12. srpna 2016 17:20  

V září mě čeká plavecký výcvik. Bůh ví, čeho se tam dožiju.:)
Doufám, že mě za zneužití nebudou žalovat pánové, kteří moji přítomnost v pánských šatnách a sprchách většinou berou jako vítané rozptýlení a jsou milí. Až na jednoho, který mi 2 roky zpátky drsně a hlasitě vynadal, že chlapeček čůrá do sprchy. Evidentně pozorně sledoval chlapečkův pindík... Takový už mě znovu nepřekvapí!
Nikdy se však nedokážete připravit na všechno, protože vás ani nenapadne, že by to bylo možné.

Fanda Moudry řekl(a)...
13. srpna 2016 12:14  

Pan ředitel z Tršic u Olomouce nemá na této vedoucí pozici vskutku co dělat. Paní učitelka by měla požadovat vysokou sumu za nespravedlivé obvinění, citovou a morální újmu. Měla by být ve statisících. Obecní úřad v Tršicích také nejedná tak jak má. Návrh na odvolání ředitele může podat školní inspekce (byla již na škole?), školská rada nebo zřizovatel. Paní starostka nechť si rychle najme právníka a jedná!

Nicka Pytlik řekl(a)...
13. srpna 2016 14:59  

To se mi vždycky vybaví, jak jsem za odměnu dostal výuku tělocviku v dívčí skupině. V záchvatu tušení věcí příštích jsem jako cvičební úbor nařídil dlouhé sportovńí kalhoty a triko s dlouhým rukávem. V teplých jarních měsících jsem pak povolil rukávy krátké. Do výuky jsem pro jistotu vůbec nezařadil prvky, při kterých je nutná dopomoc cvičitele. Takže z celé gymnastiky téměř výhradně jen úniky mae ukemi a ushiro ukemi.
I tak nakonec vyšlo najevo, že jsem po žákyních nějak divně koukal...Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.