Přečtěte si: Učitelé o inkluzi: Potřebujeme čas na všechny děti!

pátek 1. dubna 2016 ·

Mezi žáky, v jejichž silách není zvládnout výuku v běžné škole bez pomoci a které hodlá inkluze plošně zařadit do běžných tříd, patří i autisté. Jejich problém není v inteligenci, mají však svůj svět…


Z článku Alexandry Vetkovské v Blesk.cz vybíráme:

„Asistenti bývají často absolventi, kteří po studiu jakéhokoliv oboru nenašli práci, jsou bez pedagogických zkušeností, občas i bez zájmu o dítě a výuku. Ve škole pak čas za těch pár korun, jelikož jejich odměny jsou nízké, nějak stráví,“ dodává další učitelka, která ve své třídě žáka s asistentkou má.(...)

„Ve škole asi rok asistovala autistické dívce. Paní nebyla hloupá, ale zvládnout autistické dítě vyžaduje odborníka,“ říká učitelka. Nakonec byli nespokojeni všichni – jak paní, kterou úřad práce dotlačil do této rekvalifikace, rodiče autistické dívky, kteří očekávali zázraky a kladli za vinu jí, že jejich dcera neudělala žádný pokrok, tak i samotná škola.

1 komentářů:

Unknown řekl(a)...
3. dubna 2016 v 23:01  

Problém autistů zpravidla je v inteligenci. Sníženou úroveň rozumových schopností nemívají děti s Aspergerovým syndromem, ale i ty se často projevují velmi svérázně.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.