Přečtěte si: Tempo růstu platů je ve školství daleko za celostátním průměrem

pondělí 18. dubna 2016 ·

Platy v regionálním školství rostly v loňském roce pomaleji než v ostatních oblastech národního hospodářství. Jak vyplývá z analýzy ministerstva školství, pracovníci škol a školských zařízení si v průměru polepšili o 532 korun měsíčně a jejich průměrný plat činil 23 579 korun. V porovnání s rokem 2014 vzrostly jejich platy jen o 2,3 procenta. Průměrná mzda v národním hospodářství přitom podle předběžných údajů Českého statistického úřadu dosáhla v loňském roce 26 467 korun a oproti roku 2014 vzrostla o 860 korun. V procentuálním vyjádření to představuje 3,4 procenta.


Z článku Karly Tondlové v Tydenik-Skolstvi.cz vybíráme:

V loňském roce se sice zvýšila nároková složka platu, ale zároveň poklesla úroveň vyplacených odměn. Osobní příplatky zůstaly přibližně na stejné výši jako rok předtím, odměny učitelů však byly nižší v průměru o 1 435 korun měsíčně (tj. o 10,6 procenta), nepedagogů o 1 066 korun (tj. o 7,6 procenta).6 komentářů:

Fanda Moudry řekl(a)...
18. dubna 2016 21:22  

Jednou se mně zdál sen. Začal jsem v roce 2020 vydělávat 70% průměrného platu vysokoškoláka v této zemi. Pravda X nepravda?

Nico Pytlik řekl(a)...
18. dubna 2016 22:31  

A ty průměrné hodnoty jsou uváděny i s vedoucími pracovníky, a nebo bez nich.
Jestli si dobře vzpomínám, kdysi ten rozdíl činil přes dva tisíce. Nebo tak nějak.

mirek vaněk řekl(a)...
19. dubna 2016 7:50  

Jakého růstu?
Když se podívám na roční výpis mezd tak klesám. A to dělám projekty.

Nico Pytlíku myslel jste o dvacet tisíc, ne? O dva tisíce to možná bylo před dvaceti lety. Zástupci mají přes 35 000. a ředitelé určitě k 50 000 měsíčně.

laimes28 řekl(a)...
19. dubna 2016 9:25  

Učitelé českolipské školy souhlasí se snížením odměn. Za ušetřené peníze si platí ochranku

Nico Pytlik řekl(a)...
19. dubna 2016 10:17  

Myslel jsem, pane Vaňku, průměrné hodnoty platu.
Ilustrační příklad:
- průměrný plat bez vedoucích = 24000
- průměrný plat s vedoucími = 26000
- počet učitelů v kolektivu = 28 ks
- počet vedoucích pracovníků = 2 ks
Tedy průměrný plat vedoucích = 54000
Proto se znovu ptám, o které průměrné hodnoty se v tom článku jedná.

Jana Karvaiová řekl(a)...
20. dubna 2016 6:57  

Doprčic, už se všichni vykašlete na analýzy. Ty známe skoro zpaměti. Akorát lidem ve školství mícháte žlučí.
My chceme větší platy nebo se obrátíme do Štrasburgu!Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.