Přečtěte si: Kauza šikanované učitelky má dohru: Za prevenci zaplatíme 35 milionů

neděle 3. dubna 2016 ·

Na podporu boje s šikanou ve školách dostanou letos kraje 35 milionů korun. Na šikanu se také zaměří Česká školní inspekce, ministryně Kateřina Valachová (ČSSD) požaduje, aby se inspektoři nově zaměřili na skutečný stav vztahů na školách, nejen na formální naplnění „papírových“ požadavků. „Inspekce musí změnit přístup, zatím se soustředila na formální naplnění písemných plánů prevence,“ konstatovala Valachová v pořadu televize Prima Partie.


Z článku v Blesk.cz vybíráme:

Po zveřejnění kauzy šikanované učitelky pražské Střední průmyslové školy Na Třebešíně se přímo na ministryni obracela řada učitelů se svědectvími o špatné situaci ve školách. Stěžovali si mimo jiné na nedostatečnou podporu ze strany vedení. Ministerstvo školství v reakci na tento případ přijalo i další opatření, která by měla všem pomoci. Byla mimo jiné zřízena e-mailová adresa, kam se mohou obracet učitelé, ředitelé i rodiče. Mohou například upozornit na problémy, které škola neřeší. Systémově podpořeny budou třídnické hodiny.

Vyšší úvazek mimo běžné vyučování by měli mít také školní metodici prevence, s čímž počítá aktuální návrh novely zákona o pedagogických pracovnících. Právě na spolupráci školních metodiků s krajskými má jít nově vyčleněných 35 milionů korun.
Více na ?utm_source=blesk.cz&utm_medium=copy

Více na http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/384536/kauza-sikanovane-ucitelky-ma-dohru-za-prevenci-zaplatime-35-milionu.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=copyVíce na http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/384536/kauza-sikanovane-ucitelky-ma-dohru-za-prevenci-zaplatime-35-milionu.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=copy

Více na http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/384536/kauza-sikanovane-ucitelky-ma-dohru-za-prevenci-zaplatime-35-milionu.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=copy

10 komentářů:

Anonymni z 21:30 řekl(a)...
3. dubna 2016 v 21:49  

Jak to vezme do ruky inspekce, to bude fičák. Ani jeden šikanista, papíry na šikanu se budou kontrolovat 5 x.

Změnit možnosti učitelů, aby proti šikanujícím mohli opravdu zasáhnout/trestat, to nééé.

Nicka Pytlik řekl(a)...
3. dubna 2016 v 22:07  

Je šikanou nepodložené obvinění ze šikany?
Kdo je oprávněn stanovit, co už šikana je, a co ještě šikana není?

Unknown řekl(a)...
3. dubna 2016 v 22:56  
Tento komentář byl odstraněn autorem.
Jirka řekl(a)...
4. dubna 2016 v 10:34  

Pokud bychom věděli, kdo je oprávněn stanovit, pak už by to bylo jednoduché. Prostě musíme dodržet požadavky doby!
1. Agresor musí mít více práv než jeho oběť
2. Učitel může za všechno

Pořád dumám, jak mám kontrolovat dění na dívčích záchodech. Pozor! Mám dozor!

Zdeněk Sotolář řekl(a)...
4. dubna 2016 v 12:21  

Kudy protečou ty miliony? Přes neziskovky nebo lektory?

Nicka Pytlik řekl(a)...
4. dubna 2016 v 22:08  

Pro velký zájem ještě otázka třetí.
Jakým způsobem a jakými nástroji může učitel šikanovat žáka?
Rád bych si v tom udělal jasno na stará kolena.

Jirka řekl(a)...
4. dubna 2016 v 23:05  

Já bych mu dal normálně přes držku, ale prý nesmím ani v sebeobraně. Budou nás učit, jak se z toho šikovně vykecat. Hlavně nezpůsobit hajzlíkovi trauma, mohlo by se to rozvinout v deprézi a na to školy nejsou pojištěné.
Teď mne to trklo. Budeme švejkovat! No jo, ale blb to nepochopí. Fakt neporadím.

Nicka Pytlik řekl(a)...
5. dubna 2016 v 21:30  

Nene. Nejde o vyřizování si účtu s žákem. Na to stačí si počkat do meturity, přece.
Zajímají mne charakteristické znaky takového chování učitele vůči žákovi, aby bylo možné říci, že je žák učitelem šikanován.

Jirka řekl(a)...
5. dubna 2016 v 22:12  

Už chápu. Stále doufám, že jsou to alespoň tytéž charakteristické znaky chování, při nichž je možno říci, že je učitel šikanován žákem.

Nicka Pytlik řekl(a)...
5. dubna 2016 v 23:12  

Předpokládám, že tam bude úmysl oběť šikany poškodit a že se jedná o jednání soustavné, déletrvající. A pak, kdo je způsobilý nějaké jednání jako šikanu posoudit.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.