Týdeník ŠKOLSTVÍ: O vyhraném soudním sporu

středa 30. března 2016 ·

Odboroví funkcionáři při obhajobě práv ostatních zaměstnanců vedou často velmi konfliktní jednání se zaměstnavateli, někdy se tak pro ně stávají nepohodlnými. Proto mají ze zákona zvýšenou ochranu před výpovědí či okamžitým zrušením pracovního poměru. Rozhovor s panem Břetislavem Heclem vedla šéfredaktorka Týdeníku ŠKOLSTVÍ Karla Tondlová.

3 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...
31. března 2016 v 0:37  

nebát se, nebát se, nebát se...

pravil pan Hecl v závěru rozhovoru. Tak třeba já se už bojím.
Těch morálních autorit ve vedení školy pak zejména. Učitýlek nemá šanci.

Anonymni z 21:30 řekl(a)...
31. března 2016 v 6:45  

http://www.novinky.cz/veda-skoly/398936-valka-skoly-a-zrizovatele-vyvrcholila-zalobou.html

tyrjir řekl(a)...
31. března 2016 v 21:12  

Kolik je případů, kdy odbory svoji roli v podobných případech zradily? Kolik dobrých učitelů muselo ze škol odejít proto, že neměli takovou vytrvalost a štěstí u odborů? Jak jak například postupují odboráři ke spolupráci se školou a jejím zřizovatelem v Krásné Lípě? J.Týř

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.