Přečtěte si: Zápisová turistika: Rodiny se kvůli škole nejen fiktivně stěhují, dokonce i falšují nájemní smlouvy

pátek 4. března 2016 ·

Spolu s novými zápisy prvňáků do základních škol vyvstal znovu problém takzvané zápisové turistiky, kdy se rodiny fiktivně stěhují do spádových oblastí školy, kterou si zvolily. Doslova nájezd takových “turistů” zaznamenali letos na Praze 2 v základní škole Londýnská, která je specifická svým partnerským přístupem k žákům.


Z článku Elišky Hradilkové Bártové v HlídacíPes.org vybíráme:

Letos poprvé v Londýnské odhalili také zfalšování nájemní smlouvu, která posloužila k zapsání adresy ve spádové oblasti jako trvalé bydliště. Když to vedení školy zjistilo, žáka nepřijali, současně je vedeno správní řízení na výmaz bydliště dané rodiny.

Ostatní děti ze spádové oblasti ale musela škola přijmout, bez ohledu na to, zda v nejbližším okolí skutečně bydlí, nebo se přestěhovali jen papírově. “Vadí mi to z morálního hlediska,” komentuje fiktivní stěhování ředitel základní školy Martin Ševčík. “Systém je tím deformován a není spravedlivý. Také mě děsí, že sem začnou chodit děti rodičů, kteří si to zkrátka můžou dovolit,” naráží tak na skutečnost, že ve většině případů se za poskytnutí fiktivního bydliště platí. “My chceme, aby naše škola tvořila heterogenní skupinu,” dodává.

2 komentářů:

Eva Adamová řekl(a)...
4. března 2016 v 14:49  

No a kdo by taky chtěl mít dítě na škole Vratislavova, která je rovněž v obvodu Praha 2. Ačkoliv se tato škola tváří jako běžná základka, jedná se v podstatě o školu zvláštní - pardon inkluzivní.

poste.restante řekl(a)...
4. března 2016 v 15:39  

Jen ať si občané a úřady zvykají.
Jen co "inkluze" a la MŠMT postoupí do reality, budou se "stěhovat" stovky dalších.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.