Přečtěte si: Učitelé kvůli inkluzi volají po informacích: Nejsme zrůdy, které brání ve vzdělání

čtvrtek 31. března 2016 ·

Jak funguje inkluze, která probíhá v českých školách již dlouho před plánovanou reformou? O své zkušenosti se s Bleskem na základě výzvy v novinách podělila další učitelka běžné základní školy.


Z článku Saši Vetkovské v Blesk.cz vybíráme:

Pod pojem duševní handicap lze zařadit celou škálu poruch a duševních chorob, se kterými v rámci ochrany osobních údajů učitelé nejsou seznámeni. „Já o některých dětech vím, že asi mají brát léky, ale nevím na co, nevím, jestli si lék vzaly, a jenom z jejich neadekvátního chování mohu usoudit, že ne. Byla jsem svědkem záchvatu zuřivosti dítěte v páté třídě, kdy tři dospělí měli co dělat, aby ho udrželi,“ líčí jeden z případů učitelka.

Chlapec je dnes v sedmé třídě a učitelé stále nevědí, jakou má diagnózu, popřípadě co je spouštěčem jeho záchvatů. Učitelé jsou seznámeni pouze se závěry vyšetření z pedagogicko-psychologické poradny.

„Většinou jde jen o snůšku nic neříkajících blábolů. To, že má dítě potíže s psaním a čtením, poznám sama, a že se s tím budeme muset nějak popasovat, to také vím,“ dodává učitelka. Pokud se jedná o poruchu, kterou může zvládnout běžná škola, například dyslexie a podobně, umí s tím učitelé pracovat.

1 komentářů:

mirek vaněk řekl(a)...
1. dubna 2016 v 6:17  

Tohle je každodenní realita českého školství!!!

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.