Český rozhlas: V návrhu protikuřáckého zákona je i možnost testovat děti na drogy a alkohol bez souhlasu rodičů

neděle 13. března 2016 ·

Mohli by učitelé bez souhlasu rodičů testovat jejich nezletilé děti na drogy nebo alkohol? Takový návrh obsahuje takzvaný protikuřácký zákon, který projednává sněmovna. Navrhovatelem je ministerstvo zdravotnictví podpořené resortem školství, které argumentuje nárůstem problémových žáků. Proti jsou naopak mnozí drogoví odborníci, kteří se léčbou problémových žáků zabývají.

3 komentářů:

jir řekl(a)...
13. března 2016 v 18:54  

Z toho, co se děje kolem, je patrné, že odbornící nestíhají.

poste.restante řekl(a)...
13. března 2016 v 23:29  

Jistě. Je tedy jiná možnost.
V případě podezření učitele na používání návykové látky kontaktuje učitel Policii ČR. Schválně, čemu dají rodiče a odborníci přednost?

Nebo se mají školy tvářit, že problém neexistuje a učitelé mají nevidět?

Jiri Janecek řekl(a)...
14. března 2016 v 8:40  

"Proti jsou naopak mnozí drogoví odborníci, kteří se léčbou problémových žáků zabývají."

To by slo mozna rict i jinak: "Lobby protidrogovych odborniku se snazi udrzet si budouci klientelu"...
Ale mozna by bylo dobre umoznit i dospelym zamestnancum odmitnout test na drogy ci alkohol...
---
No ale vazne - kdyz uz neco testovat, tak povinne a plosne...

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.