V Edici CZ.NIC vychází komiks inspirovaný oblíbeným seriálem Jak na Internet

úterý 2. února 2016 ·

Počítačová hesla, rizika veřejných počítačů, historie Internetu a dalších devět zajímavých témat nyní najdou zájemci v komiksu, který pod volnou licencí rozšířil knižní řadu Edice CZ.NIC, správce české národní domény. Autory více než stostránkové publikace jsou scénáristé oblíbeného televizního seriálu Jak na Internet vedení Jiřím Vaňkem. Pod obrazovou částí knihy je potom podepsána kreslířka Aneta Biskupová, která se jako zaměstnanec sdružení CZ.NIC věnuje především projektu Tablexia. Elektronická verze knihy, stejně jako dalších 11 publikací Edice CZ.NIC, je k dispozici volně ke stažení na adrese http://knihy.nic.cz. Příznivci fyzických knih mají možnost objednat si komiks Jak na Internet za 259 korun, v případě objednání přes protokol IPv6 pak za 209 korun.„Společně s Českou televizí připravuje sdružení CZ.NIC osvětový seriál Jak na Internet už od roku 2012. Cílem celého projektu je přiblížit co největšímu počtu diváků svět Internetu a upozornil je na to, co od něj mohou čekat dobrého a na co si naopak mají dát pozor. S ohledem na potenciál a oblibu projektu Jak na Internet jsme se jej v loňském roce rozhodli rozšířit o komiks, který cílí především na mladší uživatele Internetu. Nová publikace Jak na Internet vhodně doplňuje další dílčí projekty stejného jména, kterými jsou již zmiňovaná edukativní videa zaměřená primárně na laické uživatele Internetu a pracovní listy určené především školám a pedagogickým pracovníkům. Ti mohou zpracovaná témata využít ve výuce,“ uvedl Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení CZ.NIC.


Více informací o jednotlivých titulech a knižní edici CZ.NIC je k dispozici na http://knihy.nic.cz. Zde je možné získat zdarma PDF verze knih nebo si objednat tištěná vydání. Osvětový projekt Jak na Internet potom představuje internetová stránka http://www.jaknainternet.cz.

O Edici CZ.NIC

Edice CZ.NIC je jedním z řady osvětových projektů správce české národní domény nejvyšší úrovně. Cílem tohoto projektu je vydávat odborné, ale i popularizační publikace spojené s Internetem a jeho technologiemi. První publikací, vydanou již v roce 2008, bylo druhé vydání populární knihy IPv6 od Pavla Satrapy (na stránkách Edice CZ.NIC najdou zájemci již její třetí vydání). Po ní následovaly publikace Pro Git Scotta Chacona, Ponořme se do Python(u) 3 od Marka Pilgrima, Báječný svět elektronického podpisu Jiřího Peterky, Tvorba open source softwaru od Karla Fogela, Internet jako objekt práva od Jána Matejky, Buď pánem svého prostoru od Lindy McCarthy a Denisy Weldon-Siviy, LibreOffice Writter Vlastimila Otta, Ponořme se do HTML5 od Marka Pilgrima a naposledy Moderně s Moodlem od Václava Maměny a jeho kolektivu. Vedle tištěných verzí vychází edice současně i elektronické podobě. Více informací najdou zájemci na internetové adrese http://knihy.nic.cz.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.