Přečtěte si: Školy násilníky nevyhazují, jsou placeny podle počtu žáků

sobota 20. února 2016 ·

Případ šikany v pražské střední škole Na Třebešíně poukázal také na systémové nedostatky v oboru. Školy jen zřídka přistupují k vylučování problematických žáků včetně násilníků, protože jsou financovány podle počtu žáků a nechtějí přijít o peníze. Kromě toho kauzy tutlají, protože se jim nechce jít do konfliktu s rodiči a kazit si na veřejnosti pověst.


Z článku Jiřího Macha v Novinky.cz vybíráme:

Ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) se tento týden podivila, proč školy častěji nepřistupují k vylučování agresorů. „Zaráží mě, že nevyužívají v nějaké zásadnější míře postihy, které umožňují jejich stávající předpisy včetně třeba toho, vyloučit daného žáka ze školy,“ uvedla.

Ministerstvo už má delší dobu připravený návrh změny. „Nový systém financování regionálního školství už nebude založen na financování na žáka‘, ale na stanoveném maximálním rozsahu vzdělávání. Škole bude poskytnut objem finančních prostředků na skutečný počet jejích pedagogů,“ uvedla Balážová.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.