MojeŠkoly.cz: vyhledávač škol v okolí bydliště

úterý 9. února 2016 ·

Projekt Moje školy vznikl v červnu 2015 během soutěže Prague Hacks, 48hodinového hackathonu nad otevřenými daty města Prahy. Nápad se i díky podpoře Fondu Otakara Motejla byl rozpracován do služby, která je bezplatně k dispozici rodičům a žákům, kteří chtějí mít přehled o školách v jejich okolí.


Hlavní iniciativu vývoje MojeŠkoly.cz přinesl tým z projektu Včelka.cz. Na projektu se podílela také společnost Ideasense zabývající se metodikami inovačních procesů, která spolu se zástupci měst a občanské společnosti vydefinovala potřeby a situace, které by aplikace otevřených dat měly primárně řešit.

Data poskytlo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR z oficiálního rejstříku. Další data poskytla Česká školní inspekce. Jde o data sbíraná formou dotazníků od jednotlivých škol, v původní podobě je můžete najít na Portálu ČŠI. V budoucnu se uvažuje o přidání dalších datových zdrojů, například od zřizovatele škol, samotné školy či v omezené míře i od veřejnost.

Oficiálních katalogů škol online je několik, psali jsme o nich před více než rokem v článku Další portál rezortu školství: iPortál. Dvě nové online aplikace byly vyvinuty v projektech financovaných z prostředků OP VK, evidentně šlo o zbytečné plýtvání. Paralelně existuje řada komerčních katalogů škol. MojeŠkoly.cz ale zatím mnoho funkcionalit navíc oproti existujícím službám nepřináší.

1 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...
9. února 2016 v 18:55  

"MojiManželé.cz: vyhledávač manželů v okolí bydliště"

Najděte otce pro své děti.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.