Přečtěte si: Proti spádovým obvodům u školek je už čtrnáct měst, rozhodnout budou muset poslanci

neděle 24. ledna 2016 ·

Spádové obvody u mateřských školek? Zatímco rodiče se uzákonění hrozí, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy si stále stojí za tím, že pokud spádovost funguje u základních škol, musí fungovat také u školek. Proti záměru se už dříve ohradilo vedení města Liberce, ke kterému se přidalo dalších 13 měst v České republice.


Z článku Michaela Daňka v LibereckáDrbna.cz vybíráme:

Pokud by spádové obvody byly povinné, Liberec by musel školky administrativně sloučit do větších celků, což už nyní vyvolává velké obavy u rodičů i pracovníků školek. "Často se nyní potýkám s tím, že mi lidé volají a píšou ohledně tohoto připravovaného záměru," uvedl nedávno liberecký primátor Tibor Batthyány (ANO). Ve stotisícovém městě převažují malé rodinné školky se dvěma či třemi třídami, z 31 jich je takových 16. Síť školek je navíc po městě rozmístěna velmi nepravidelně. Třeba v Radčicích nemají ani jednu, naopak v okolí Husovy ulici nedaleko centra jich je pět. "Tak, jak jsou po městě rozmístěny či jakou mají velikost, nejsou na zřízení jednotlivých spádových obvodů uzpůsobeny," uvedl Langr.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.