Novoroční anketa České školy: odpovídá Drahoslav Matonoha

středa 6. ledna 2016 ·

Ing. Drahoslav Matonoha je ředitelem školy Střední školy technické v Praze 4, Zelený pruh, je členem týmu poradců pro oblast školství a sportu ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřiny Valachové a působil jako vedoucí oddělení vědy a výzkumu Ministerstva práce a sociálních věcí.


Jaké jsou tři největší problémy českého regionálního školství ?


  1. Nerespektování odchylky +- 5% ve financování dle oborů vzdělávání.
  2. Úzká závislost ZŠ na nestabilních a často neodborných politicích.
  3. Závislost na politicích, kteří mají jiné priority a zájmové časové horizonty než školy.

Jak hodnotíte průběh přípravy společného vzdělávání?

Jde o povinnou možnost dle legislativy EU.

Jaký je Váš názor na povinný předškolní ročník v mateřské škole?

Je to dobré řešení a odpovídá i ověřeným variantám v jiných zemích s dobrými výsledky vzdělávání.

Jaký je Váš názor na jednotné přijímací zkoušky na maturitní obory SŠ?

První krok dobrým směrem.

Zúčastněte se také novoroční ankety České školy!

2 komentářů:

Jiri Janecek řekl(a)...
6. ledna 2016 v 10:34  

Co je to "povinna moznost"?

Nicka Pytlik řekl(a)...
6. ledna 2016 v 12:25  

To je otázka, panečku! Asi ne opak "možné povinnosti".

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.