15 let v legii

středa 9. prosince 2015 ·

V roce 1991 se Stanislav Gazdik rozhodl vypravit do Francie a vstoupit do cizinecké legie, ve které následně prožil patnáct let života. Podařilo se mu dostat do speciální jednotky GCP a dosáhnout hodnosti le sergent chef. Když se po letech vrátil, rozhodl se ve své knize vyprávět svůj příběh.


Vylíčil své zážitky a zkušenosti, od náborového střediska přes tvrdý výcvik až po nasazení v jednotlivých akcích. Umožňuje tak nahlédnout výjimečným způsobem do každodenního života ve francouzské cizinecké legii a poznat i rozmanité akce, kterých se zúčastnil v různých koutech světa. V knize nechybí ani širší seznámení s historií a kořeny cizinecké legie.

Stanislav Gazdik pochází z Karviné, odkud v roce 1991 odešel do Francie, aby zde vstoupil do cizinecké legie. Byl zařazen do 2. výsadkového pluku (2 REP), poté v roce 1994 do speciální jednotky 2 REP – CRAP (GCP), kde se stal v roce 1996 velitelem oddělení TME a v roce 2001 zástupcem velitele čety. Zúčastnil se misí v Africe (Čad, Gabon, Kongo a další), v Bosně a Hercegovině, Makedonii a v Kosově. V letech 2003 až 2006 působil ve speciálních službách zpravodajství cizinecké legie DSPLE a na příjmu nově příchozích rekrutů. Během svého působení v legii získal řadu ocenění (Médaille Militaire, 2× Médaille Valeurs Militaire, Anciens Combatants, Médaille Chevalier de l’Ordre de la Médaille et de la Roconnaissance RCA, 3× Médaille d’ Outre-mer, Médaille Operations Exterieurs, 3× Médaille NATO, 2× Médaille ONU, Médaille Défence National Argent a řadu dalších). V roce 2006 po odchodu z legie zakládá vlastní firmu, která zastřešuje kurzy v oblasti profesní sebeobrany a taktiky boje. V roce 2011 firmu rozšiřuje na IAODG (International Association Operational Defense Group) a organizuje školení profesní sebeobrany po celém světě.

Přečtěte si příběh českého vojáka ve francouzské cizinecké legii. Novinku 15 let v legii objednávejte se slevou přímo u vydavatele.

1 komentářů:

Simona CARCY řekl(a)...
9. prosince 2015 v 11:20  

Typicky školská tématika článku a knihy samé spolu s akcentem na vlastenectví a podporu české národní hrdosti je excelentní ukázkou empatického přístupu ČŠ ke školské problematice. No - tak to tedy nic z výše uvedeného není pravda. Co tu proboha ČŠ propaguje?

Články dle data



Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018




Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.



WebArchiv - archiv českého webu



Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.