Známe 68 projektů nominovaných ve třetím ročníku ceny za inovace ve vzdělávání Eduína

čtvrtek 5. listopadu 2015 ·

Letos se do nominací na cenu Eduína udělovanou za novátorské vzdělávací projekty a iniciativy opět přihlásilo mnoho zajímavých projektů z různých oblastí. Podívejte se, které to jsou.


Právě byl uzavřen termín nominací na cenu za inovace ve vzdělávání Eduína 2015. Přihlášené projekty nyní posoudí porota a vybere 9 finalistů pro veřejné on-line hlasování. Ceny budou vyhlášeny a slavnostně předány 8. prosince.

Ve třetím ročníku ceny Eduína, jejímž partnerem je letos Nadace Depositum Bonum, se znovu sešlo několik desítek různorodých nominací. "Jejich spektrum sahá od školních projektů přes počiny neziskových organizací zaměřené na podporu škol a vyučování, vzdělávací festivaly a výstavy, komerční projekty zaměřené na doučování, či pořádání masivních online kurzů až po žhavé novinky jako je Duhový institut věd České televize," bilancuje koordinátor programu Mirek Hřebecký.

Medailonky nominovaných projektů jsou k vidění na www.eduina.cz.

Porota nyní určí pořadí v kategorii Cena odborné poroty. Vedle toho doporučí 9 nejzajímavějších projektů k online hlasování veřejnosti.

Veřejnost bude mít možnost vybírat z devítky počinů v on-line hlasování od 26. listopadu do 6. prosince 2015 a rozhodnout, který z nich získá Cenu veřejnosti.

Složení poroty:

  • Eva Bělinová, zástupkyně loňských vítězů, Brána ke vzdělávání – školní čtenářské kluby
  • Iva Cichoňová, reformní ředitelka, ZŠ Angel
  • Radka Hrdinová, redaktorka, Mladá Fronta Dnes
  • Martin Chvál, výzkumný pracovník, ÚVRV PedF UK
  • Zdeněk Slejška, ředitel, EDUin
  • Jan Straka, zástupce hlavního partnera, Nadace Depositum Bonum
  • Michael Vlach, analytik, MŠMT

Informace na www.eduina.cz.

Bob Kartous, vedoucí komunikace (EDUin), řekl: „Pestrá škála nominací ukazuje, že vzdělávání ve své praktické podobě stále prostupuje všemi sférami společenských aktivit. Těžko najít nějakou oblast, ve které by potřeba „něco se naučit“ nehrála jednu z nejdůležitějších rolí. Snažíme se proto vyhledávat, zveřejňovat a oceňovat ty nejlepší nápady, které zlepšují možnosti vzdělávání v České republice.“

2 komentářů:

Jiri Janecek řekl(a)...
6. listopadu 2015 v 12:08  

2014:
Bob Kartous, vedoucí komunikace (EDUin), řekl: „Pestrá škála nominací ukazuje, že vzdělávání ve své praktické podobě prostupuje všemi sférami společenských aktivit. Těžko najít nějakou, ve které by potřeba „něco se naučit“ nehrála jednu z nejdůležitějších rolí. Snaha o to přicházet s novými nápady „jak na to“ si zaslouží velkou pozornost.“
-----------------
2015:
Bob Kartous, vedoucí komunikace (EDUin), řekl: „Pestrá škála nominací ukazuje, že vzdělávání ve své praktické podobě stále prostupuje všemi sférami společenských aktivit. Těžko najít nějakou oblast, ve které by potřeba „něco se naučit“ nehrála jednu z nejdůležitějších rolí. Snažíme se proto vyhledávat, zveřejňovat a oceňovat ty nejlepší nápady, které zlepšují možnosti vzdělávání v České republice.“
-----------------
Ale jo, nejaka inovace tam je...

Jiri Janecek řekl(a)...
6. listopadu 2015 v 12:13  

Jinak "Duhový institut věd České televize" je celkem zajimave zvoleny nazev...
Trochu to aktivovalo konspiracni seminka zaseta ve mne Petrem Hajkem a spol., ale neni to to, cim se to zda byt. I kdyz kdovi co tam je za mikrosekundove prostrihy pripadne co davaji do tech chemtrails...

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.