Přečtěte si: Poradny v Plzeňském kraji trpí nedostatkem odborníků

pátek 27. listopadu 2015 ·

Školská poradenská zařízení se navíc obávají dopadu plánované inkluze.


Z článku Kláry Mrázové v Plzeňský.Deník.cz vybíráme:

Pedagogicko-psychologická poradna působí ve čtyřech okresních městech a na třech místech přímo v Plzni. Zaměstnává 57 lidí, většinu z nich tvoří právě psychologové nebo speciální pedagogové. „Takový počet je ale nedostačující. Potřebovali bychom posílení. Je málo absolventů, kteří chtějí působit ve školské oblasti. Není totiž nijak lukrativní a naše práce je velmi psychicky i fyzicky náročná," uvedla vedoucí plzeňské poradny Šárka Čechurová.

Tento názor potvrzuje Magdalena Zemanová z Klatov, jež vystudovala učitelství psychologie na plzeňské vysoké škole a v roce 2011 nastoupila do poradny. „Personálu je rozhodně málo. To vede k tomu, že se často udělá jenom nutné minimum, aby bylo dítě zabezpečené, a na následnou péči už pak skutečně není čas. Druhou možností, pokud chceme svou práci dělat kvalitně, je věnovat se jí nad rámec svého povolání," nastínila osmadvacetiletá žena.

1 komentářů:

Jana Karvaiová řekl(a)...
27. listopadu 2015 v 15:31  

Poradny netrpí jen nedostatkem odborníků.Česko trpí nedostatkem poraden.A dalších odborníků - logopedů apod. Katastrofa.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.