MŠMT upravuje kvůli zhoršené bezpečnostní situaci pravidla výzvy č. 56

pátek 20. listopadu 2015 ·

Kvůli nepříznivé bezpečnostní situaci po teroristických útocích v Paříži dne 13. listopadu 2015 dochází k odhlašování žáků z účasti na zahraničních jazykových kurzech. Jedná se o klíčovou aktivitu šablony číslo 4 „Zahraniční jazykově-vzdělávací pobyt pro žáky“ ve výzvě číslo 56 Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost.


MŠMT proto vychází s vědomím závažnosti celé situace vstříc příjemcům a vydalo operativně výjimku z postupů Příručky pro žadatele a příjemce výzvy č. 56 číslo 20/10. V ní snižuje minimální počet žáků účastnících se jazykového pobytu realizovaného po 13. listopadu 2015 z 10 na 5, a to s alikvótním krácením výše dotace.

MŠMT zvažuje také další možnosti úpravy postupů, o kterých bude příjemce i veřejnost s předstihem informovat. Definitivní varianty budou vyřešeny, resp. navrhnuty, na konci příštího týdne.

Výjimku naleznete na stránkách OP VK

Dokument ke stažení (PDF)

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.