Jak si mohou rozumět Červení a Modří. Nová kniha Dany Moree nás učí, jak vycházet s jinakostí

středa 14. října 2015 ·

Publikace Základy interkulturního soužití se zabývá problémy, které kvůli uprchlické vlně bude řešit celá Evropa.


V pondělí 19. října ve 14 hodin představí herci divadelní skupiny ARA ART a FHS UK v pražském Rock Cafe spolu s autorkou knihu Základy interkulturního soužití, která se zabývá problémem konfliktů, střetů a možností dorozumění mezi různými kulturami. Křest knihy, kterou vydává nakladatelství Portál, bude spojen s tiskovou konferencí a představením knihy.

Kniha vznikla během let 2014 a 2015, podnět k jejímu vydání dali kromě nakladatelství Portál i studenti FHS UK. Zabývá se tím, jak vzniká etnická a kulturní identita každého z nás, jak vznikají kulturní vzorce, podle nichž se chováme, a především tím, jak dochází k neporozumění mezi jednotlivci z různých prostředí. Nedílnou součástí knihy je téma práce se strachem, který vzniká při setkání s odlišnosti a jinakostí. Dále ukazuje úlohu neverbální komunikace i úlohu jazyka a přibližuje, s jakými problémy se setkávají lidé ve vícejazyčném prostředí.

Křest knihy Základy interkulturního soužití se koná v pondělí 19. října ve 14.00 v pražském Rock Cafe (Národní 20, Praha 1). Moderuje Tomáš Feřtek.

Dana Moree, autorka knihy, řekla: „Důvodem, proč jsem začala pracovat na této knize, byla snaha shrnout, co jsem se za posledních patnáct let dozvěděla o tom, jak kultura ovlivňuje situace, ve kterých jsme konfrontováni s něčím nečekaným nebo neobvyklým. Kultura v tomto pojetí neznamená jen etnicitu, ale zkrátka fakt, že dva lidé pocházejí z různých prostředí, ve kterých se naučili reagovat určitým způsobem. To, co je pro jednoho běžné, je však pro druhého zvláštní a nečekané.“

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.