Infoabsolvent.cz odpoví na otázky ke studiu i uplatnění

čtvrtek 22. října 2015 ·

Zhruba 200 000 žáků i dospělých začíná uvažovat, kam se přihlásit na střední, vyšší nebo vysokou školu. Informační systém Infoabsolvent.cz může pomoci rozhodnout se každému z nich. Vedle aktuální vzdělávací nabídky škol pro školní rok 2016/2017 nabízí také praktické informace a poradenství.

Infoabsolvent.cz přináší nejen podmínky přijímacího řízení, ale i všechny praktické informace k němu. Snaží se také propojit vzdělávání s pracovním trhem. „Žákům například představujeme obory vzdělání ve filmových ukázkách, kde je vidět profese, ke kterým obor směřuje. V systému si pak žáci najdou, jaká je aktuální situace v daném oboru na trhu práce, a to i v regionálním měřítku,“ vysvětluje Helena Úlovcová, pověřena řízením Národního ústavu pro vzdělávání (NÚV).

Na stránkách www.infoabsolvent.cz lze snadno nalézt obory v běžných školách, kde mohou studovat lidé se zdravotním postižením. Praktická doporučení mohou využít také výchovní a kariérové poradci nejen na školách. „Nerozhodní nebo váhající uchazeči si mohou svoji rámcovou orientaci ověřit v Profitestu, který je zároveň navede k cestě, jak o sobě přemýšlet při výběru vzdělávací dráhy,“ doplňuje Jiří Vojtěch, vedoucí oddělení analýz trhu práce a vzdělávání NÚV.

Systém zahrnuje také informace k nástavbovému nebo vyššímu odbornému studiu, dále i ke studiu, kterým lze získat ve zkrácené době druhý výuční list, a to jak v denní či dálkové formě. Obsahuje i přehled o vzdělávacích programech a oborech vysokých škol.

Infoabsolvent.cz – informační systém pro zájemce o vzdělávání i odbornou veřejnost - vznikl v roce 2007 v rámci projektu MŠMT VIP Kariéra II. Nyní ho spravuje a aktualizuje NÚV.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.