NÚV: Analýza činností metodiků prevence v pedagogicko-psychologických poradnách

úterý 8. září 2015 ·

V listopadu 2014 bylo formou online dotazníku realizováno šetření zaměřené nejen na činnosti, kterým se metodici prevence v pedagogicko-psychologických poradnách (PPP) věnují. Dále se šetření zaměřovalo na zmapování podmínek pro jejich práci (výše úvazku a jeho kombinace, časová vytíženost), jejich kvalifikační zázemí (vzdělání, další vzdělání a praxe). V kontextu připravované novely vyhlášky byly mapovány konkrétní aktivity spadající do náplně práce v rámci primární prevence rizikového chování (PPRCH). Tyto činnosti byly mapovány ve vztahu k jejich variabilitě, časové zátěži, typu rizikového chování, úrovni prevence (všeobecná, selektivní, indikovaná) řešené v praxi metodiků prevence. Dále byla mapována spolupráce metodiků prevence v PPP a dalších subjektů v rámci PPRCH a rovněž jejich vzdělávací potřeby.


V ČR je aktuálně 96 metodiků prevence v PPP. Vyplněný dotazník byl navrácen od 35 respondentů, tj. 36,5 % z celkového počtu metodiků prevence v PPP. V příloze naleznete hlavní výsledky šetření, a také navrhovaná doporučení -

 Mapovani_cinnosti_metodiku_prevence_v_PPP_v_ramci_PPRCH.pdf0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.