Ministryně školství zahájila „tour“ po krajích

úterý 8. září 2015 ·

Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová začala své pracovní návštěvy v krajích. Při prvním výjezdu zamířila na severní Moravu a Slezsko, kde se seznámila se zkušenostmi pedagogů v oblasti speciálního a odborného vzdělávání.


První kroky vedly ministryni školství na Střední školu prof. Matějčka v Ostravě - Porubě, kde mají zkušenosti se společným vzděláváním dětí. Ministryně se na půdě školy dozvěděla od zdejších pedagogů, že v Moravskoslezském kraji ubývá speciálních tříd a více žáků se vzdělává v hlavním vzdělávacím proudu. „Jsem ráda, že právě zde jsem mohla otevřeně diskutovat přímo s pedagogy a samozřejmě jsem si odnesla spoustu úkolů. Ubezpečila jsem je, že nejpozději do konce září budou mít možnost se připojit k připomínkování vyhlášky, která blíže specifikuje podpůrná opatření pro žáky podle jejich potřeb,“ řekla po návštěvě první školy ministryně Valachová.

Na ostravské Střední škole společného stravování ministryně diskutovala o technickém vzdělávání a přijímacích zkouškách na střední školy s více než čtyřiceti řediteli škol. Shodli se na podpoře kvalitního odborného vzdělávání. „Naším společným cílem je zajistit, aby každé dítě bylo vnímáno v rámci vzdělávání jako originál a abychom v každém z nich dokázali nalézt talent a dál ho rozvíjeli,“ uvedla ministryně.

Během návštěvy v Moravskoslezském kraji se ministryně Valachová setkala také s děkany fakult zdejších vysokých škol a zúčastnila se výkonného výboru České unie sportu.

Pracovní návštěvy krajů, jejichž součástí jsou předně setkání s pedagogy, krajskou reprezentací odpovídající za oblast školství a rovněž se zástupci sportovních nebo zájmových zařízení, budou pokračovat až do prosince.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.