Kalibro Projekt: Evaluační ohlédnutí 3. ročníku ZŠ – 2015 versus 2010

čtvrtek 24. září 2015 ·

Podstatou evaluačních ohlédnutí je zopakování vybraných testů, popřípadě za­dání dotazníků na školách, které se šetření účastnily v minulosti. Porovnáním výsledků lze dokumentovat vývoj v českém školství jak individuálně (případové studie jednotlivých škol), tak globálně (vzorek škol reprezentující vývoj v ČR).


Vzhledem k tomu, že testování v rámci projektu Kalibro probíhá každý školní rok podle podobného harmonogramu (leden až duben v závislosti na ročníku) a školy přirozeně dopředu obsah testů neznají, je možné zařadit opakované testy jako běžnou součást výročního testování a zajistit tak v podstatě stejné podmínky (z hlediska mo­tivace i realizace na školách) jako při původním šetření. Část škol se přihlásí sama od sebe (aniž by věděla, že půjde o opakování „starých“ testů), zbytek je k testování přizván zadarmo s tím, že organizátor potřebuje z důvodu výzkumného záměru doplnit vzorek o vybrané školy. Poté, co žáci testy na školách vyplní a školy je zašlou ke zpra­cování, jsou ředitelé a učitelé škol obesláni dotazníkem, jehož cílem je zjistit, k jakým změnám (personálním, výukovým, metodickým, ...) na školách mezi oběma šetřeními došlo a jak se mohly do výsledků dětí promítnout.

Evaluační ohlédnutí - 3. ročník ZŠ 2015/2010 by respekt_cz

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.