Přes 56 % absolventů si spolu s vysvědčením odnese i Europass

pondělí 6. července 2015 ·

Ostatní zájemci si mohou o dodatek k osvědčení zažádat on-line.

Maturantům a vyučeným Europass – dodatek k osvědčení slovně popisuje to, co se ve škole naučili a v jaké profesi se mohou uplatnit. Dokument, který často vyžadují zaměstnavatelé v Německu a Anglii, letos vydalo 613 středních škol.„Dodatek k osvědčení pomůže absolventům při hledání brigády, stáže i zaměstnání, a to zejména v zahraničí. Využít ho mohou i čeští zaměstnavatelé,“ říká Sylvie Boumová, koordinátorka Národního centra Europass (NCE), které pracuje při Národním ústavu pro vzdělávání.


Dokument je vydáván zdarma v českém a k tomu v anglickém, německém nebo francouzském jazyce. Většina absolventů – 94 % – dává přednost angličtině. „Není problém zažádat si později bezplatně i o jinou jazykovou verzi,“ dodává Sylvie Boumová.


O Europass – dodatek k osvědčení lze zažádat také individuálně prostřednictvím nové databáze, dostupné na edo.europass.cz.  Žadatelé zadají on-line údaje o oboru, škole a datu ukončení studia a NCE jim dokument zdarma vydá v elektronické a tištěné podobě. Vzory dodatků k osvědčení pro jednotlivé obory vzdělání najdete na http://edo.europass.cz/edo/search/. V případě nejasností lze využít klientské centrum NCE (www.europass.cz).
Dodatek k osvědčení je jedním z dokumentů Europassu. Spolu se životopisem může být součástí elektronického osobního portfolia, kterým se uchazeči prezentují na trhu práce nebo v dalším vzdělávání.


0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.