Přečtěte si: Školy musí vyčerpat stamiliony na kurzy v zahraničí. Cestovky pro ně ale nemají místo

úterý 7. července 2015 ·

Základní a střední školy požadují po cestovních kancelářích a jazykových agenturách zprostředkování jazykových pobytů v zahraničí. Ministerstvo školství vyčlenilo na jazykové kurzy pro žáky i učitele 800 milionů korun. Najít místa v kurzech pro učitele je problém, chtějí využívat prázdninové termíny.


Z článku Kristýny Zemanové v iHNed.cz vybíráme:

Situace, ve které se školy nyní ocitly, je poměrně unikátní. Ministerstvo na celý projekt vyčlenilo stovky milionů z Evropské unie, které se nestihly vyčerpat v jiných projektech v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Ten však letos skončí.

Školy tedy musí veškeré výjezdy, na které čerpají z tohoto programu peníze, uskutečnit do konce prosince.

Ministerstvo školství o problému ví. Tvrdí ale, že není v jeho kompetenci situaci řešit. "Nemůžeme výzvy přizpůsobovat nabídce trhu a řešit, jestli dodavatel zvládne pokrýt poptávku," sdělilo ministerstvo školství.

9 komentářů:

Eva Adamová řekl(a)...
7. července 2015 v 13:47  

Ta výzva č. 56 se dá okomentovat lehce:
- výzva šitá horkou jehlou
- peníze vyhozené oknem

Reálně uvažující člověk musel vidět doutnající problém s kapacitami cestovek od samotného začátku vyhlášení výzvy, ne tak je tomu u úředníka MŠMT.

jir řekl(a)...
7. července 2015 v 13:48  

Výběrové řízení zrušeno, nikdo se nám neozval s nabídkou. Pokračujem přímými nákupy.

Eva Adamová řekl(a)...
7. července 2015 v 14:10  

No tak pokud to máte přes 200 000 Kč a neuděláte výběrové řízení, smrdí to řádným průserem a neproplacením dotace!

jir řekl(a)...
7. července 2015 v 15:09  

Nestrašte.
PP56, str.60
Pokud nastane situace, že zadavatel řádně uveřejní oznámení o zahájení výběrového řízení, a neobdrží žádnou nabídku, musí výběrové řízení zrušit. V dalším postupu pak může přímo oslovit konkrétního vybraného dodavatele, pokud zůstane zachován původně požadovaný předmět zakázky a zadávací podmínky nebudou změněny podstatným způsobem.

Eva Adamová řekl(a)...
7. července 2015 v 16:49  

A víte, že máte pravdu?
A víte, co se mi na tom nejvíc líbí?
Jak MŠMT pružně mění podmínky nejenom výběrových řízení v průběhu programového období jak se mu to zrovna hodí. Ti, co šli do výzvy 51 museli vypisovat výběrová řízení dokonce už od 100 000 Kč a výběrová řízení vypisují doteď, protože podobné ustanovení v příručce nemají. Jenom, aby s tímto postupem nemělo pak problémy samotné MŠMT a aby nedošlo už k mnohokrát opakované situaci, že jim tyto peníze neproplatí Evropská komise. Ale to už pravda může být kantorům vcelku jedno.

Unknown řekl(a)...
8. července 2015 v 13:50  

Asi nezbude poslat jazykáře v průběhu školního roku. Pro suplující kantory dozajista "příjemná zpráva". A celá škola pak bude před vánočními svátky vypadat jako opotřebovaná parta zombie. Výzva 56 se prostě nepovedla.

Nicka Pytlik řekl(a)...
8. července 2015 v 21:00  

Já se z toho snad picnu!
To vážně doposud nikoho nenapadlo na ministerstvu školství ustavit odbor projekčního ruchu? Řádně pojištěný proti úpadku, samozřejmě.

Eva Adamová řekl(a)...
9. července 2015 v 11:37  

Včera přihodili peníze a schválili k realizaci i zbylé projekty. No to jsem zvědavá jak to celé dopadne, když se nemůžou na jazykového kurzy v zahraničí upíchnout už ani učitelé z projektů schválených v první várce. Jen doufám, že na to nepadly peníze, které byly plánovány na daleko rozumnější výzvu č. 57, leč se obávám, že to tak je a že se této výzvy už nedočkáme, protože kvap časí, prázdniny jsou v plném rozpuku a do konce kalendářního roku se toho už moc stihnout nedá.

jir řekl(a)...
9. července 2015 v 13:24  

Juj, to bude veselo.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.