Český rozhlas: Komu vadí genderové stereotypy v učebnicích?

pátek 24. července 2015 ·

Dá se v současných učebnicích narazit na genderové stereotypy a pokud ano, mohou (podvědomě) ovlivnit děti při volbě povolání? Dokáží učitelky a  učitelé na základních školách motivovat dívky pro takové zaměstnání, které je přisuzováno chlapcům nebo si myslí, že technické obory pro dívky vhodné nejsou? O genderových stereotypech v českém školství diskutovala v Českém rozhlase Plus Helena Skálová, ředitelka Gender Studies a Hana Stýblová, prezidentka Asociace ředitelů ZŠ (záznam od 30:50).

2 komentářů:

Unknown řekl(a)...
25. července 2015 v 12:06  

Celé je to ptákovina.

Jiri Janecek řekl(a)...
27. července 2015 v 15:08  

Myslim, ze slovo "ptakovina" je genderove stereotypizujici sexismus...
Na druhou stranu, zrovna v tomto pripade je asi lepsi zustat - alepson v psanem projevu - u toho maskulinniho sovinistickeho machismu...

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.