Tři české školy budou letos bojovat mezi 12 nejlepšími o prvenství v taneční soutěži The SCHOOL DANCE 2015

úterý 16. června 2015 ·

Základní škola Žalany, ZŠ Angel z Prahy 4 a Gymnázium Jeseník – to je trojice českých zástupců, která postoupila do velkého finále taneční soutěže The SCHOOL DANCE 2015. O vítězství bude 24. června ve Slovenském národním divadle v Bratislavě bojovat celkem 12 tanečníků, párů či skupin. Letos se budou udělovat ceny ve dvou kategoriích – AMatéři a PROfesionálové. Oceněni budou také tvůrci nejlepších interaktivních materiálů. V porotě usedne mj. partner soutěže, známý tanečník, choreograf a majitel tanečního studia TANČÍRNA Petr Čadek.


Inspirací pro vystoupení tanečníků ze ZŠ v Žalanech se stal horor Annabelle a nese název Oživlé panenky Annabelle. „Děvčata si sama vybrala téma, namixovala hudbu, dokonce i většina choreografie je jejich vlastní prací. Detaily s nimi domýšlel tanečník Petr, který později také zapojil kamaráda Vojtu. Obě Karolíny berou soutěž jako obrovskou výzvu a příjemnou tečku za devíti lety základního vzdělání. Video jsme točili celý den, další dva dny jsme strávili úpravami. Finále? Těšíme se, bojíme se a ať to dopadne jakkoliv, jistě to bude velmi silný životní zážitek,“ uvedla Barbora Schneiderová, učitelka ZŠ a MŠ Žalany.Téměř 30 hodin trénovalo své vystoupení 14 studentů z jesenického gymnázia. „Taneční skupina Hungry Students vznikla letos v březnu. Duší souboru, uměleckou vedoucí a hlavní choreografkou Hungry Students je Michaela Turková, studentka třetího ročníku čtyřletého studia. Vytvořila krásnou a náročnou choreografii na motivy filmu Hunger Games, ve které tanečníci propojují film, hudbu a tanec,“ konstatovala Magda Dostálová, učitelka Gymnázia Jeseník a dodala: „Vložená energie se vrátila v podobě postupu mezi 12 nejlepších a všichni studenti se už těší na příležitost zatančit si na prknech Slovenského národního divadla.“
Třetím českým zástupcem je taneční skupina pražské ZŠ Angel. „Jsme akční škola, proto jsme se do této soutěže přihlásili. Máme šikovné děti, a tak je rádi ukazujeme. Soutěž se nám líbí, máme rádi tanec, a tady ho můžeme předvést. Od nás ze školy tančí asi 150 dětí. Taneční skupina, která ve škole působí, je super. Je úžasné, že jsme ve finále. A co očekáváme? No přeci vítězství,“ sebejistě prohlásil Allan Lemaja, trenér a choreograf taneční skupiny.O tom, kdo letos vyhraje a získá hlavní cenu, kterou je simulátor volného pádu spojený s výletem do Tatralandie a finanční odměna ve výši 1000 EUR, bude rozhodovat porota. V ní usednou například choreograf a režisér Ján Ďurovčík, tanečník Peter Modrovský, Digitální lídr SR Peter Pellegrini a také Petr Čadek, partner soutěže, tanečník a choreograf: „Je skvělé, že se do této úžasné soutěže přihlásilo tolik dětí z nejrůznějších koutů obou našich zemi. Po tom, co jsem zaslaná taneční videa viděl, je až neuvěřitelné, kolik kreativity se v nich bere, přál bych postup do finále všem. To ale bohužel nejde. Do velkého finále postoupily tři české party dětí a to považuji za veliký úspěch. Já samozřejmě do Bratislavy pojedu a budu jim moc držet palce, bude to určitě zajímavý souboj. Moc se také těším, jak předvedou tanec ze svých mnohdy vymakaných klipů na prknech, co znamenají svět. No, nechám se překvapit. Tak na viděnou 24. června ve Slovenském národním divadle.“

Pořadatelem taneční soutěže The SCHOOL DANCE je nezisková organizace EDULAB a taneční akademie DANSOVIA. Do letošního již 4. ročníku se přihlásilo téměř 700 škol z České a Slovenské republiky. Soutěžící měli za úkol spolu s videi zaslat také jeden interaktivní materiál prezentující region, ze kterého pocházejí. Cílem soutěže je nejen podporovat aktivní pohyb dětí, ale také efektivní využívání moderních IT technologií.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.