EDUin: I rodiče dostanou za vysvědčení dárek: Vši ve škole

úterý 30. června 2015 ·

Rodičovská video encyklopedie je kompletní. Má přes tři miliony zhlédnutí a je trvale dostupná na stránkách Stream.cz a Rodiče vítáni.

Na konci školního roku se uzavřel 37. dílem i seriál Vši ve škole. V pětiminutových epizodách se věnoval dlouhodobým problémům i novinkám, s nimiž se mohou ve škole setkat rodiče dnešních školáků. Video encyklopedie je i nadále přístupná všem rodičům, na jednotlivé epizody budeme upozorňovat i v novém školním roce a na stránkách rodicevitani.cz je budeme doplňovat aktuálními informacemi.

Mají rodiče právo žádat školu, aby vyloučila zlobivého spolužáka jejich dítěte? Je možné zakázat na škole používání mobilů? Jak si poradit se sprostými slovy ve škole? To jsou témata, kterým se věnovala poslední desítka epizod seriálu Vši ve škole, na němž spolupracovali TV Stream a EDUin.

Šlo o týdenní seriál pětiminutových epizod, který moderovali učitelé Ivana Málková a Vítek Březka. Vysílalo se od září 2014 do června 2015, odvysíláno bylo 37 epizod. Celkem seriál dosáhl 3 052 000 zhlédnutí. Nejúspěšnější epizodou byl díl nazvaný Žákovská není taška na granáty, jenž se věnoval komunikaci mezi rodiči a školou. Vidělo jej 267 000 uživatelů. Nejméně úspěšná byla paradoxně epizoda věnovaná tomu, jak se zbavit vší ve škole. Tu zhlédlo necelých 30 000 diváků. Průměrná sledovanost jedné epizody se pohybovala okolo 60 000 zhlédnutí.

Tomáš Feřtek, odborný konzultant EDUin, spoluscenárista pořadu, řekl: „Televize Stream nám umožnila oslovit tu skupinu veřejnosti, k níž jinak získáváme přístup jen obtížně. Spolupráce nám umožnila vytvořit knihovnu krátkých videí, která mohou rodičům sloužit přinejmenším další dva tři roky. Smyslem tohoto projektu bylo vysvětlovat novinky ve škole a zjednodušit často napjatou komunikaci mezi rodiči a učiteli. Z ohlasů na pořad si odvozujeme, že se nám to v mnoha případech podařilo.“

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.