Daniel Hůle: Jsou školky připravené na povinný rok?

pátek 19. června 2015 ·

Záznam ze závěrečné konference dvouletého projektu „Pojďte do školky!“ zaměřeného na systémovou podporu předškolního vzdělávání dětí ze sociálně nepodnětného prostředí. Konference se konala 3. června 2015.

4 komentářů:

PP řekl(a)...
19. června 2015 v 12:10  

Děsí mě představa, že budou děti mučeny a kaženy už o rok dřív, než doteď musí. Asi je potřeba potlačovat talent a schopnosti jedinců dříve, aby jich zas tolik nevyrostlo. Chápu, že i premiér, který vládne jistým hraničním inteligenčním koeficientem, si nepřeje "pod sebou" tak velké množství chytrých lidí.

Anonymni z 21:30 řekl(a)...
19. června 2015 v 14:43  

Dejte si človíčku přihlášku do EDUinu, jestli už nejste členem.

Takové odborníky tam potřebují...

Nicka Pytlik řekl(a)...
19. června 2015 v 15:48  

Povinný rok? Snad dva, ne?
Při tom nárustu odkladů se nám tu rýsuje povinná jedenáctiletka.
Ledaže by se našli odborníci, kteří rozpoznají už rok dopředu, že dítko bude určitě potřebovat odklad, takže si ten rok odkroutí až za rok.

Unknown řekl(a)...
19. června 2015 v 18:08  

Že budou někteří rodiče žádat odklad povinného nástupu do mateřské školy vidím jako dost pravděpodobné.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.