MŠMT: Pomůcka pro ředitele škol při tvorbě školního řádu

úterý 26. května 2015 ·

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vydává pomůcku určenou ředitelům škol jako obecné doporučení, které má usnadnit proces tvorby školního řádu, jenž by splňoval nároky na funkčnost, úplnost a vnitřní konzistenci a byl konformní s obecně závaznými právními předpisy. Pomůcka je společná pro všechny druhy škol s tím, že některá témata jsou využitelná pouze pro některé druhy škol. Nejedná se o závazný předpis nebo nařízení.


Pomůcka pro ředitele škol při tvorbě školního řádu je k dispozici ke stažení zde: Skolni_rad_2015_web.pdf
2 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...
26. května 2015 v 22:29  

1. Ve zveřejněné Pomůcce postrádám zásadu, že školní řád nesmí být delší než sama Pomůcka.
2. Kolik ředitelů škol dokáže aplikovat odpovídající ustanovení svých řádů, aniž by v nich museli horečně listovat.

Unknown řekl(a)...
28. května 2015 v 19:32  

Už jsem viděla i školní řád o 10 bodech.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.