Přečtěte si: Učitelské mzdy

neděle 8. března 2015 ·

Zaznamenali jsme v uplynulém týdnu velmi slabé protesty proti nestejnoměrnému navýšení učitelských mezd.


Z komentáře Václava Klause ml. v Novinky.cz vybíráme:

Za mého mládí jsem dostal první učitelskou výplatu 10 800 Kč, z mých spolužáků z vysoké zůstala učit asi pětina, zbytek okamžitě zmizel do bank a vůbec kamkoli – za dvoj- či trojnásobnými příjmy. Muži, kteří se rychle nestali zástupcem ředitele, ze škol mizeli po dvou třech letech, když se jim narodilo dítě, protože to nestačilo k uživení.

Dnes je situace jiná. 20–25 a někdy i 30 tisíc je mzda, na kterou (mimo Prahu a pár dalších bohatších lokalit) málokdo v soukromém sektoru dosáhne. V „těch bankách“ se dost propouští a vůbec existence nejistá. Oproti tomu učit dějepis na gymnáziu je v řadě chudších oblastí i finančně velmi solidní povolání.

Navíc, pokud vás to i baví, tak je to nesmírně krásné povolání.


3 komentářů:

BP řekl(a)...
8. března 2015 v 0:05  

Bohužel se ale propouští i zde jako v bankách!! Nemusíme si nic závidět.

krtek řekl(a)...
8. března 2015 v 10:03  

Nějak jsem nepochopil, co chtěl autor říci - přidaná hodnota komentáře je pro mne nulová. Zůstává tak několik otázek:
1) Je Právo také vládním nebo je opozičním plátkem?
2) Dostal autor za komentář zaplaceno nebo psal z čistého nadšení pro věc?
3) Jak by autor řešil platy?

poste.restante řekl(a)...
8. března 2015 v 15:35  

Navíc, pokud vás to i baví, tak je to nesmírně krásné povolání.
Myslím, že za 40 klacků měsíčně by mne povolání bankéře bavilo. A mé nadšení a láska by rostly s cifrou na výplatní pásce.
Také jsem nepochopil, co nám chtěl pan Klaus sdělit.
Nejspíš, že máme být rádi, že jsme rádi, že máme, co máme a raději držet hubu a krok.
Pořád nějak nevidím ty davy propuštěných z průmyslu, jak se rvou o místa ve školství. Takže autor nejspíš prázdně kecá.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.