Projekt Přednost přednostem skončil, přinesl nejen první český test silných stránek

pondělí 16. února 2015 ·

Volně dostupný český test silných stránek a stovky mladých lidí, rodičů na mateřské či rodičovské dovolené a nezaměstnaných, kteří prošli kurzy či semináři oceňujícího ptaní a osobního rozvoje zaměřeného na silné stránky – to jsou hlavní výsledky projektu Přednost přednostem.

Cílem projektu bylo informovat odbornou i laickou veřejnost v České republice o metodě oceňujícího ptaní a postavit na jejích principech klíčové aktivity projektu. To vše v propojení s pozitivní psychologií a kariérním poradenstvím a ve spolupráci se zahraničními partnery z Velké Británie a Nizozemí. Projekt byl financován Evropským sociálním fondem a realizován společností Scio.

Výstupy z projektu

  • Test silných stránek: dostupný široké veřejnosti, vhodný pro ujasnění si svých předností a nasměrování k pozitivnímu vnímání svých osobnostních kvalit a dalšímu osobnímu rozvoji.
  • Metodická příručka pro lektory kurzů: určená zejména zájemcům z řad odborné veřejnosti (pracovníkům úřadů práce, HR manažerům apod.). Kurz vychází z principů silnostránkového přístupu a umožňuje účastníkům ujasnit si představy o svém pracovním zaměření. 
  • Manuál dobré praxe metody oceňujícího ptaní: základní vhled do oceňujícího ptaní a dalších teorií využívaných v rámci projektu.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.