Přečtěte si: Školy se nebudou smět zbavovat učitelů jen na prázdniny, rozhodla vláda

středa 4. února 2015 ·

Školy budou nově muset uzavírat smlouvy s pedagogy nejméně na 12 kalendářních měsíců. Návrh ministra školství ve středu odsouhlasila vláda. Reagovala tak na praxi, kdy školská zařízení dávala učitelům smlouvy pouze na dobu školního roku a po prázdninách je opět nabírala zpět.


Z článku Václava Langa v Novinky.cz vybíráme:

„Důvod novely je zamezit tomu, aby byli učitelé pravidelně propouštěni na období prázdnin. Stával se případ, kdy některý z učitelů byl propuštěn vždy koncem června na dva měsíce, pak v září nastoupil a toto se pravidelně opakovalo několik let po sobě,“ popsal (Marcel Chládek).

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.