EDUin: Hledají se online vzdělávací zdroje! Zapojte se!

čtvrtek 19. února 2015 ·

Tento rok jsme se zapojili do celosvětového Týdne otevřeného vzdělávání. A při té příležitosti bychom se rádi pokusili udělat malý průzkum toho, jaké vzdělávací materiály a jaké zdroje jsou dnes na internetu k dispozici. A protože si rádi hrajeme, připravili jsme pro vás všechny soutěž.


Rozvoj technologií a internetu je velkou výzvou pro vzdělávání. Pojďme společně objevovat možnosti, které nám internet nabízí!

Výzva!

Najděte online vzdělávací materiál, který nejvíce zaujme (nejen vaše) děti! Vyberte si libovolnou soutěžní oblast a pokuste se nalézt volně dostupný vzdělávací materiál. Kolik takových materiálů se nám podaří společně nalézt? Alespoň jeden? Desítky? Stovky? Znáte i jiné zdroje, než je Youtube? Podělte se o ně s ostatními!

Soutěžní oblasti

  • Co je černá díra?
  • Vzdělávací zdroje pro děti s dyslexií
  • Chemické reakce
  • Různé teorie vzniku života
  • Jak komunistický režim manipuloval veřejným míněním?
  • Motivace k aktivnímu pohybu dětí

A co hledáme?

Přihlásit můžete libovolný online materiál, který je na internetu volně přístupný a zdarma. Materiál musí být v českém jazyce.

Další informace

Vzdělávací materiály můžete přihlašovat do 3. 3. 2015 do 24.00 hodin.

Přihlašovací formulář: http://goo.gl/forms/wCwL2jfcfa

Podrobná pravidla soutěže ZDE.

1 komentářů:

Eva Adamová řekl(a)...
19. února 2015 v 18:23  

A nebude to hledání jehly v kupce sena? Ona totiž většina vzdělávacích zdrojů vytvořených napč. v šablonách působí dojmem, že jdeme s kanónem na komára.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.