Kurz robotiky ASURO pro nadané studenty

středa 28. ledna 2015 ·

Talentcentrum Národního institutu pro další vzdělávání nabízí studentům středních škol příležitost zúčastnit se jedinečné vzdělávací aktivity. Jedná se o Základní kurz robotiky – robot ASURO (on-line kurz s workshopem), který vyvrcholí exkurzí do německého high-tech institutu pro letectví a kosmonautiku DLR v Mnichově.


Aktivita je vhodná pro studenty středních škol, kteří mají zájem o technické obory a rádi si procvičují technické myšlení. V průběhu kurzu si osvojí sestavování elektronických zařízení, zásady vývoje softwaru, techniky návrhu autonomních řídicích algoritmů, programování v jazyce C a programování jednočipových mikropočítačů ATMEL.

Aktivita pro nadané studenty se skládá:

  1. z on-line kurzu s prezenčním workshopem, kde si účastníci pod vedením zkušených odborníků sestaví robota a naučí jej vykonávat zadané úlohy;
  2. z vícedenní zahraniční exkurze do německého high-tech institutu pro letectví a kosmonautiku DLR v Mnichově (www.dlr.de).

Kurz je složen z několika moderovaných úloh. Jejich témata jsou zvolena tak, aby na sebe navazovala a postupně studentům rozšiřovala jejich dovednosti. Pokud student v dané oblasti nemá žádné nebo jen velmi malé zkušenosti, bude zpracování úloh znamenat velmi intenzivní osvojování nových znalostí. Abychom zmírnili studijní zátěž, připravili jsme balíček materiálů pro samostatnou předběžnou přípravu s možností kontaktovat lektora, kterou každý student může dle svého uvážení před zahájením kurzu podstoupit. V průběhu předběžné přípravy a vypracování úloh probíhá komunikace s lektory, s koordinátorem a s ostatními studenty prostřednictvím on-line výukového prostředí. Časová náročnost kurzu je závislá na úrovni zkušenosti studentů s programováním. Úlohy jsou zadávány na 14 dní. Podmínkou účasti je zájem o obor, vysoká motivace a pracovní nasazení.

Komunikační jazyk: čeština/angličtina

Účastníkům kurzu jsou hrazeny náklady na tréninkovou destičku, skládačku robota a zahraniční exkurzi (cestovné, ubytování a stravné). Počet míst na zahraniční exkurzi je omezen na 15 žáků.

Kritériem výběru bude zejména motivace studenta k účasti a aktivní zapojení do on-line kurzu, tj. úplnost a kvalita vypracovaných úloh.

Přihláška zde

Klíčové termíny – harmonogram:

Uzávěrka přihlášek: 9. 2. 2015
Zahájení on-line kurzu – přípravná část: 9. 2. 2015
Zahájení on-line kurzu – zadání úlohy: 9. 3. 2015
Společný workshop: 28. 3. nebo 4. 4. 2015
Exkurze do DLR v Mnichově první týden v červnu 2015
Zakončení on-line kurzu: 20. 6. 2015

Talentcentrum NIDV

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.