Český rozhlas Plus: V pořadu Pro a proti debatovali náměstek ministra školství Jaroslav Fidrmuc a Jiří Růžička, ředitel Gymnázia Jana Keplera

středa 28. ledna 2015 ·

V pořadu Pro a proti debatovali 27. ledna 2015 náměstek ministra školství Jaroslav Fidrmuc a Jiří Růžička, ředitel Gymnázia Jana Keplera na téma "Proč ministr školství Chládek zrušil svou podporu online vzdělávacích kurzů Johns Hopkins University?". Pořad moderovala Renata Kalenská.

„Škola čím dál tím více ztrácí monopol na vzdělávání, a dále ho bude ztrácet. Tato léty drancovaná země mravně, morálně i finančně už moc bohatství, než nadání a talent mladých lidí, nemá,“ zdůraznil ředitel Gymnázia Jana Keplera Jiří Růžička.

„Záměr ministerstva je podporovat všechny žáky a studenty tak, aby mohli dosáhnout maxima svých schopností,“ uvedl v pořadu Pro a proti náměstek ministra školství Jaroslav Fidrmuc. Podle něj by bylo škoda rezignovat na kvalitu školního vzdělávání a spoléhat na mimoškolní nebo individuální aktivity. „Jestliže děti a mládež tráví třetinu dne ve školách, nemůžeme si dovolit mrhat jejich časem.“

Jaroslav Fidrmuc dále uvedl: „Částka je ve srovnání s ostatními kurzy velmi vysoká a svým způsobem nepřiměřená. Online kurzy Johns Hopkins Univerzity vycházejí přibližně dvacetkrát dráž než například kurzy Talnet, které vytváříme my jako ministerstvo. Je i celá řada jiných zahraničních kurzů amerických univerzit, kam se studenti mohou hlásit.“

Ředitel Gymnázia Jana Keplera Jiří Růžička se srovnáním cen kurzů nesouhlasí, protože je podle něj nepřesné: „To, co na projekt Talnet doplácí stát, je jen malá část toho, co na něj stát doplácí z evropských peněz, takže konečná cena kurzů je velmi podobná. Ale cena zde podstatná není: kdyby byla diametrálně odlišná, tak by to bylo podstatné, ale rozhodně odmítám, že kurzy jsou dvacetkrát dražší než Talnet. Jsou rozhodně kvalitativně na jiné úrovni.“

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.