E-kniha pro vás: S knihou po škole - Školní čtenářské kluby

pondělí 5. ledna 2015 ·

Metodika školních čtenářských klubů, praktické rady i užitečné informace o tom, jak čtenářské kluby fungovaly. Inspirace pro ty, kteří chtějí rozvíjet dětské čtenářství.
Nová škola, o.p.s. vydala publikaci S knihou po škole, která vzešla z tříletého projektu „Brána ke vzdělávání – školní čtenářské kluby posilující rovné příležitosti dětí a žáků se SVP“.

Publikace představuje čtenářské kluby jako zábavnou volnočasovou aktivitu. Jako místo, kde si čtou i děti, které čtení původně nebavilo, a spolu se svými průvodci, učiteli a knihovníky, se stávají součástí čtenářského společenství. V knize najdete praktická doporučení, jak založit a vést čtenářský klub i příklady osvědčených postupů a aktivit rozvíjejících dětské čtenářství. Autentické výpovědi vedoucích klubů i dětí, jež prostupují celým textem, vám umožní inspirovat se zkušenostmi z přímé práce s dětmi a nahlédnout čtenářské kluby také očima jejich členů. S některými z nich se blíže seznámíte prostřednictvím příběhů zaznamenaných vedoucími klubů i spolupracujícími speciálními pedagogy.

Zájemci o zaslání tištěné publikace zdarma mohou napsat na: alzbeta.ingrova@novaskolaops.cz

Více informací (PDF)

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.