29. 1.: Rozpravy o českých médiích: Česká karikatura vs. svoboda projevu

pátek 23. ledna 2015 ·

Lednové Rozpravy o českých médiích se zaměří na oblast české karikatury a její vztah ke svobodě projevu. Konají se ve čtvrtek 29. ledna 2015 od 17:30 hodin v budově Hollar FSV UK.


Bližší informace o tématu:

Jaká je česká karikatura? Jak těžké je se v této oblasti tvorby prosadit? Chybí v ČR médium zaměřené pouze na karikatury? Jaká je role České unie karikaturistů? Měla by mít tvorba karikatur nějaké hranice?

Během Rozprav bude také puštěna ukázka z filmu „Proklaté karikatury“ (v orig. Bloody Cartoons, 2006). Co se od otištění dánských karikatur proroka Mohameda změnilo? Jsou události ve Francii jen pokračováním dlouhodobého problému?

Pozvání přijali:

  • Štěpán Mareš (Reflex),
  • Miroslav Kemel (Právo),
  • Ivan Hanousek (Česká unie karikaturistů),
  • Filip Láb (IKSŽ FSV UK).

Moderuje Alice Němcová Tejkalová z IKSŽ. Rozpravy o českých médiích pořádá Institut komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK v Praze. Mediálními partnery akce jsou Médiář a PRESSpektivy (Český rozhlas).

Událost na Facebooku


0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.