Přečtěte si: Měsíc propojených pedagogů

pátek 24. října 2014 ·

Úřad pro vzdělávací technologie (Office of Educational Technology) amerického ministerstva školství pořádá v říjnu již třetí každoroční Měsíc propojených pedagogů (Connected Educator Month – CEM). Vloni se CEM zúčastnilo více než 300 vzdělávacích institucí a prostřednictvím Twitteru bylo zapojeno na 14 miliónů pedagogů.


Cílem akce je pomoci pedagogům zdokonalit se ve využívání sociálních médií, pomoci školám zapojit propojené vzdělávání do dalšího vzdělávání učitelů a podpořit sdílení zdrojů a zkušeností (k procesu šíření inovací více zde). Letošní měsíc propojeného učení se zaměřuje na následujících sedm témat:
  1. kombinované formy učení (blended learning), 
  2. kolaborace a posilování připravenosti, 
  3. různost, inkluzivita a globálně propojené vzdělávání, 
  4. další vzdělávání a profesionální rozvoj učitelů, 
  5. průprava vedoucích pracovníků zaměřená na změnu, 
  6. zapojení studentů, hnutí tvůrců (maker movement), 
  7. zapojení celé komunity. 

Akce podporuje online propojení pedagogů a vytváření osobních vzdělávacích sítí (personal learning network – PLN). Podle slov jedné ze spoluorganizátorek nezáleží jen na tom, koho znáte, ale na tom, co zná/ví/umí ten, koho znáte.

Zdroj_ Remake Learning

O dalších projektech Úřadu pro vzdělávací technologie zaměřených na využití technologií ve vzdělávání viz zde


Výběr ze zpráv, novinek a zajímavostí ve vzdělávání provedlo výzkumné oddělení společnosti Scio.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.