Přečtěte si: Hodnocení výkonu učitele na základní škole v Singapuru

středa 29. října 2014 ·

Tom Daccord, ředitel organizace pro další vzdělávání učitelů EdTech Teacher, hovoří o své zkušenosti s hodnocením výkonu učitele při výuce na základní škole v Singapuru. Začínající učitelka s půlroční praxí byla při vyučování pozorována skupinou 20 odborníků – kolegů včetně ředitele školy a zástupců ministerstva školství.


Ihned po skončení hodiny proběhlo hodnocení výuky formou diskuze, kdy všichni přítomní posuzovali všechny stránky její hodiny: stanovení cílů hodiny, její přípravu, postupy, přístup k žákům, časové rozložení látky, instrukce k využití technologií, shrnutí látky. Diskuzi s účastí dotyčné učitelky zahájil a vedl ředitel školy, který v singapurském vzdělávacím systému musí sám nejprve projít učitelskou zkušeností. Autor článku oceňuje, že důkladné a otevřené hodnocení práce učitele proběhlo bez emocí, a uvádí tento postup jako příklad dobré praxe.

Zdroj: eSchoolNews.com

Výběr ze zpráv, novinek a zajímavostí ve vzdělávání provedlo výzkumné oddělení společnosti Scio.

1 komentářů:

xOn řekl(a)...
29. října 2014 v 10:56  

Problémem v našich končinách by bylo sehnat těch dvacet odborníků. Přiznejte si, praktikující pedagogové, kdy jste měli na hospitaci alespoň někoho z vedení školy. A když už, tak nejspíš proto, abyste byli shledáni vinnými. Očekávat, že mě bude kontrolovat úředník školského odboru je přinejmenším úsměvná představa.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.