Přicházejí Vši ve škole, pořad o tom, co by bylo dobré změnit i ve vaší škole

čtvrtek 4. září 2014 ·

První epizoda seriálu Vši ve škole se jmenuje Červená je barva moje a zabývá se tím, jak opravovat dětem písemky tak, aby je to neotrávilo a motivovalo k další práci. Smyslem pořadu je učit rodiče lépe rozumět tomu, co se ve škole děje, a učitelům nabídnout inspiraci k drobným a užitečným změnám v jejich práci. K vysílání je připraveno prvních deset epizod. Pořadem provázejí učitelé Vítek Březka a Ivana Málková. Nová epizoda je ke zhlédnutí každý čtvrtek na Stream.cz.

Pořad Vši ve škole je postaven na krátkých čtyřminutových epizodách, kdy se každá z nich věnuje jednomu jasně vymezenému tématu a nabízí návod, co lze ve škole a při vyučování zlepšit a jak to udělat. První epizody se věnují například tomu, zda je ještě užitečné používat ve výuce diktát (Diktát. Co to je?), proč je důležité vytvořit ve škole prostředí, kde se za chybu netrestá (Udělal jsi chybu? Výborně!), nebo jak se mají učitelé a rodiče domlouvat (Zítra si přineste bramboru).

Pořad vznikl za dramaturgického vedení a spolupráce Stream.cz (šéfproducent Lukáš Záhoř), pořadem provázejí jako moderátoři učitelé Vítek Březka a Ivana Málková, režisérem a kameramanem je Jiří Novotný, scénáře připravil tým: Tomáš Feřtek, Tamara Kováčová, Vítek Březka.

První epizoda byla zveřejněna dnes, 4. září. Zhlédnout ji můžete ZDE, další každý čtvrtek na Stream.cz.

Tomáš Feřtek, scenárista pořadu, řekl: „Spolupráce se Stream.cz nás potěšila rychlostí a invenčností. Formát kratičkých epizod s jedním tématem a jasným poselstvím, co konkrétního se dá ve škole změnit, nám připadá pro oslovení rodičovské i učitelské veřejnosti ideální. Krátké, jasné, rychlé sdělení. Jako moderátory jsme vybrali zkušené učitele, kteří umí poradit ze své praxe.“

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.