Přečtěte si: Při čtení z papíru si prý zapamatujete víc, než když čtete z digitálu. Opravdu?

středa 24. září 2014 ·

Další studie tvrdí, že čtení v digitální podobě přináší horší výsledky než čtení z papíru. Pokud se na vše podíváte blíže, tak jednoznačné to rozhodně není.


Z článku Daniela Dočekala v LUPA.cz vybíráme:

Zajímavé je, že se podobných studií během poslední doby objevilo několik. V srpnu The Guardian upozornil na výzkum, který zjistil, že čtení na Kindle vede k nižší míře zapamatování informací z psaného textu. Média následně začala hovořit o konci e-knih, probírat nevhodnost e-čtení pro vzdělávání a řešit věci, které nelze označit jinak, než za klasické bulvárně zaměřené snahy o získání pozornosti.

Tento druhý příklad trpí stejnými problémy – vzorek 50 lidí, který je příliš malý, nicméně alespoň dostal shodný text, povídku o 28 stránkách. Velikost vzorku utrpěla ještě více tím, že polovina četla na Kindle a polovina na papíře. Trochu lépe o této studii psali v New York Times – věnovali pozornost kompletním výsledkům, takže už nevyzněly tak jednoznačně v neprospěch čtení na Kindle.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.