Přečtěte si: Ředitelé škol obnovení přijímaček vítají, společné testy ale nechtějí

pondělí 25. srpna 2014 ·

Povinné přijímací zkoušky na střední školy jsou krokem správným směrem. Na tom se shodují představitelé škol v Plzeňském kraji. Ohledně podoby zkoušek, která má být stejná pro všechny školy, už ale tak nadšeni nejsou. Ministr školství chce jednotné přijímačky zavést v roce 2016.


Z článku Barbory Němcové v Plzeň.iDNES.cz vybíráme:

Ředitel Gymnázia Luďka Pika Aleš Janoušek není ani zastáncem, ani odpůrcem jednotných přijímaček. Tady zkoušky dělají pravidelně a žádná výrazná změna to tedy pro ně nebude.

K čemu se však školy staví spíše vlažně, je jednotná podoba přijímacích zkoušek. „Všechno, co se dělá plošně, je problematické,“ míní Jana Černíková, která by považovala za rozumné využít například testování v pátých a devátých třídách.

Výsledky z devátých ročníků by mohly být podkladem pro střední školy. „Takhle to budou další finanční výdaje,“ doplňuje ji Ivana Raunerová. S tím souhlasí i Janoušek, podle něhož by se mohly peníze investovat jinam.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.