Certifikace - společné vyjádření MŠMT a  k otevřenému dopisu Mgr. Michaely Veselé

čtvrtek 8. května 2014 ·

Statutární zástupce organizace Společně k bezpečí, Mgr. Michaela Veselá, zveřejnila na webových stránkách této organizace otevřený dopis adresovaný ministru školství PhDr. Marcelu Chládkovi ve věci certifikací odborné způsobilosti poskytovatelů programů primární prevence rizikového chování. V tomto dopise Mgr. Michaela Veselá uvádí řadu zkreslených a nepřesných informací k pracovišti pro certifikace NUV, financování certifikací, činnosti certifikačního výboru, k práci certifikátorů i obecně k systému certifikací programů primární prevence.MŠMT společně s pracovištěm pro certifikace NÚV připravilo společné vyjádření k tomuto dopisu.

Počátkem dubna 2014 obdrželo oddělení prevence a speciálního vzdělávání MŠMT informaci o tom, že statutární zástupce organizace Společně k bezpečí, Mgr. Michaela Veselá, zveřejnila na webových stránkách této organizace otevřený dopis adresovaný ministru školství PhDr. Marcelu Chládkovi ve věci certifikací odborné způsobilosti poskytovatelů programů primární prevence rizikového chování. V tomto dopise Mgr. Michaela Veselá uvádí řadu zkreslených a nepřesných informací k pracovišti pro certifikace NUV, financování certifikací, činnosti certifikačního výboru, k práci certifikátorů i obecně k systému certifikací programů primární prevence. Tento dopis je rozesílán také školám i dalším organizacím, které se věnují oblasti primární prevence.

MŠMT společně s pracovištěm pro certifikace NÚV připravilo společné vyjádření k tomuto dopisu Toto stanovisko bylo schváleno náměstkem ministra školství, mládeže a tělovýchovy, PhDr. Jindřichem Fryčem a ředitelem Národního ústavu pro vzdělávání, Mgr. Václavem Hořejším.

Společné stanovisko naleznete zde spolecne_vyjadreni_scan_1.pdf (186kB PDF)

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.