Miroslav Petříček: Existencialismus

pondělí 14. dubna 2014 ·

Mluvící hlavy FF je projekt, v němž profesoři Filozofické fakulty Univerzity Karlovy odpovídají na maturitní otázky. Jsou určeny nejen maturantům, ale i studentům jiných vysokých škol či zájemcům z řad široké veřejnosti, kteří si chtějí rozšířit znalosti z oblasti humanitních věd. Hovoří Miroslav Petříček z ÚFaR FF UK.
Mluvící hlavy FF

1 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...
14. dubna 2014 v 1:56  

Velmi se omlouvám, ale nemohu si pomoci, a bez ohledu na obsah právě tohoto videa. První co mne napadlo, a vůbec nevím proč, při seznámení se s tímto projektem bylo:
'Mluvící hlavy, sedící prdele.'
A ani netuším, co tato asociace znamená.
V každém případě, když jsem slyšel pana Petříčka mluvit tak často o lidské svobodě, musím konstatovat, že se člověk svobodně nerozhoduje, a to ani náhodou.
Svobodně by se mohl rozhodnout jen v tom případě, kdyby mohl posoudit všechny následky všech variant svých rozhodnutí, a to v každé vteřině svého života a v jakémkoli zřetězení.
A to, jak jistě uznáte, není dost dobře možné. Nakonec sám Jaspers říká něco v tom smyslu, že skrzevá naše rozhodnutí k nám promlouvá Bůh. A jen on sám ví, co má za lubem. Ten Bůh totiž

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.