E-kniha pro vás: Posouzení systému evaluace a monitoringu v České republice - Doporučení pro vzdělávací politiku

úterý 4. března 2014 ·

Česká školní inspekce zveřejnila závěrečnou zprávu aktivity Posouzení evaluace a monitoringu v České republice, která byla vydána jako plánovaný výstup projektu Kompetence III spolufinancovaného Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. Závěrečná zpráva shrnuje činnosti realizované v rámci aktivity a nabízí přehled hlavních zjištění pro oblast monitoringu a evaluace v České republice.


Obsahuje návrhy a opatření týkající se různých aspektů hodnocení na úrovni žáka, učitele a školy, které vycházejí z mezinárodních zkušeností a ze srovnání úspěšných vzdělávacích systémů. Návrhy OECD na změny v systému hodnocení prošly širokou veřejnou diskusí, která podstatně ovlivnila formulaci výstupů. Postoje a potřeby odborné veřejnosti byly ověřeny v kvalitativním i kvantitativním šetření, jeho výsledky se promítly do návrhu doporučení pro změny v systému hodnocení. Závěrečná publikace je určena především tvůrcům vzdělávací politiky, ale může být užitečným zdrojem informací všem, kteří se vzděláváním zabývají a nesou odpovědnost za jeho kvalitu.

Ke stažení0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.