Vzdělávací kurz Svět podle demokracie - druhý běh

pátek 4. října 2013 ·

Regionální pobočka společnosti Člověk v tísni o.p.s. připravila pro pedagogy středních a základních škol Plzeňského kraje druhý běh vzdělávacího kurzu Svět podle demokracie. Smyslem kurzu je podpořit učitele a školy při zahrnování tématu demokracie do výuky, a to především ve vztahu k různým aktuálním palčivým tématům současného světa - jako jsou nacionalismus, multikulturalismus a menšiny, média, náboženství, rozvojová pomoc, terorismus, evropská integrace, občanská společnost, feminismus a další. Vzdělávací kurz bude realizován od listopadu 2013 do února 2014, kombinovanou formu e-learningového studia a prezenčního setkání. Uzávěrka přihlášek je 15. října 2013.


Téma demokracie je zpracováno v úzké vazbě na 15 tematických oblastí, které před nás klade současná globální a sociokulturní realita. Metodickým východiskem je přístup kritického myšlení. Lekce jsou koncipovány interaktivní formou. Účastníci se mohou těšit na zajímavé texty, videa, audio-nahrávky, rozhovory, fotografie, otázky do diskuse a v neposlední řadě konkrétní doporučení pro výuku na školách, slovník vybraných pojmů či doporučenou literaturu nebo zdroje.

Účast na kurzu je bezplatná. Kurz je akreditován u MŠMT ČR v programu Dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků, úspěšní absolventi získají certifikát.

Další informace o kurzu, včetně ukázkové lekce a přihlášky - www.svetpodledemokracie.cz

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.