Zbývá poslední týden pro nominace na cenu Eduína 2013 za inovace ve vzdělávání

úterý 24. září 2013 ·

Na adrese www.eduina.cz najdete přes 56 nominací z oblasti nových didaktických postupů i moderních technologií.


V pondělí 30. září končí termín pro online nominace na cenu Eduína 2013, kterou udělí EDUin ve spolupráci s českým Googlem. Cena je zaměřena na inovativní projekty a osobnosti z oblasti vzdělávání. Nejde tedy jen o školní projekty, ale i inovace v neformálním a zájmovém vzdělávání. Oceněny mohou být jak metody založené na využití technologií, tak inovativní pedagogické postupy. O udělení ceny v několika kategoriích bude rozhodovat odborná porota a následně rozhodne i veřejnost prostřednictvím online hlasování.

Do 23. září se sešlo 56 nominací na cenu Eduína 2013. Jen během září přibylo přes dvacet nových projektů zaměřených na děti, učitele i rodičovskou a studentskou veřejnost. Nominace zahrnující metody založené na využití technologií i inovativních pedagogických postupů budou uzavřeny za týden, tedy 30. září. Nominovat může kdokoli pomocí webového formuláře. Vítězové prvního ročníku budou vyhlášeni 1. listopadu 2013.

Odborná porota, jejíž složení zveřejníme 1. října, vybere devět nejzajímavějších projektů a rozhodne, který z nich získá Cenu odborné poroty. Veřejnost bude mít možnost hlasovat online o tom, který projekt z vybrané devítky jí připadá nejzajímavější, a udělit Cenu veřejnosti.

Český Google ve spolupráci s internetovými odborníky udělí samostatně Cenu za využití technologií ve vzdělávání. Cena je součástí celoročního programu Google pro vzdělávání v Česku, jehož cílem je přispět ke změnám ve vzdělávání prostřednictvím podpory technického vzdělávání, rozvoje internetové gramotnosti a využívání nových technologií v rámci vzdělávacího procesu.

Přehled všech nominací včetně odkazů na stránky jednotlivých projektů najdete na www.eduina.cz.

Miroslav Hřebecký, koordinátor ceny Eduína 2013, řekl: „Snažíme se veřejnou pozornost přitáhnout k zajímavým projektům, které hýbou českým školstvím kupředu. Ale stejně důležitá je možnost ocenit autory inovativních postupů a projektů, povzbudit je v nelehkém počínání a ujistit je, že jejich snaha má smysl a někdo si jejich práce všímá.“

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.